Blog Archives

Quote

מה זה זה? עוד פוסט על מה זה דוקטור הו.

 

במקור תגובה בפייסבוק לגבי שינויים באופי לדוקטור ה”12″.

דוקטור הו מבחינתי מוגדר בתור אוסף כל הסיפורים שאפשר לספר על בסיס חייזר שגנב מכונת זמן וברח. יש קנון בסיסי (תיבת משטרה), יש קנון מורחב (פרטים בהיסטוריה ובפיזיקה של העולם הסיפורי) שאותו אפשר לשנות בשביל סיפור טוב. ויש הסכמה שכל התחדשות שונה מהשניה.

 

האופי של הדוקטור לא טבוע בקנון הבסיסי, לא בהכרח אפילו במורחב, ובכל מקרה מוסכם שיכול להשתנות (דוג׳ הרטנל שמנסה לרוצץ ראש של מישהו כי הוא צולע ומעכב אותם). תגביל את האופי של הדוקטור, הגבלת את אוסף הסיפורים מההגדרה המקורית.

 

הדרישה היחידה היא שזה יהיה מעניין.

“On one condition. It has to be amazing”

(יתכן שציטטתי לא נכון)

 

כמו כן שינוי באופי יכול להצביע על משהו שאנחנו צריכים לחשוד בי. אם פתאום אשנא מד״ב ודוקטור הו לא תבוא ותגיד לי ״גליה, את לא נאמנה לקנון של עצמך״ אלא תדאג ״גליה, השתנית, מה קרה?״

 

והוא עצמו מתייחס לזה. אני איש טוב עכשיו? משהו קרה לי? למעשה אלו דגלים אדומים שאמורים לצוץ לנו עם כל הפרקים האחרונים.

 

אבל אנשים לוקחים את המהות והפואנטה של הסיפור ומתייחסים לזה בתור שגיאה בתסריט.

Quote

אז למה שהדוקטור לא פשוט יבקר בניו יורק?

דיון מפייסבוק על סוף עונה 7א – איימי ורורי. שאלו למה שהדוקטור לא פשוט יסע לניו יורק. גרסאות אחרות של השאלה מדברות על זה שהם יתאמו להפגש בעיר אחרת, בשנה אחרת.

התקציר הוא שלא כי עצם המפגש יצור פרדוקס.
או לחלופין לא, כי עם אותו הגיון הדוקטור גם יכול להפגש עם אדוני זמן אחרים, אז הוא כביכול לא “אחרון אדוני הזמן”.

וההסברים המלאים:

Quote

Why is Donna Impossible and River Is Not?

180px-Soft_Ice_cream

Continue reading

Quote

To Like One Doctor is To Betray Another

Short one this time. Title is a bit misleading – this is a reply to said claim.

Someone said that liking “11” feels like betraying “10”.

And I said: “It’s like saying that when you wear a shirt, you’re betraying your trousers”.

(They’re so different in motivation, character, intent etc etc that IMHO comparing them does them – and the show – injustice)

Quote

Fanfic #1

The story I wrote that won first place (out of 6 stories) at the Tapuz forum fanfic competition. The theme was “How the new Doctor met his new companion”. (After series 7, before we knew who the new Doctor is)

The original story’s tone is very local / Israeli, which is bound to be lost in translation, so if you can read Hebrew please read the original.

Link to Fanfic #2 (English translation) which was tied in 2nd place.

Hover over words in italics for explanations.

Translation is not yet final.
Continue reading

Quote

תסבירו לי, מה כל כך מעניין בתוכנית הזאת?

מישהו שאל בקבוצה בתפוז, ואז המשיך להסתבך קצת עם ענייני פיזיקה לא קונסיסטנטית, עם הפוטנציאל לתקן הכל ע”י סתם חזרה בזמן ודברים כאלו.

התשובה שלי:

קשה להסביר, וזה היופי. Continue reading

Quote

אתאיזם, אמונה וטרגדיה יוונית. Time Lord Victorious.

מתוך שרשור קליל (עד שהתחלתי להתפלצף) בדף של הכנס – בר מצווה – על שמו ועל האם הדוקטור אתאיסט.

בסוף הסיפור של דייויד, שדי בנוי כמו טרגדיה יוונית וככה״נ בכוונה (לא שיש לי רקע בתחום מעבר ל2 יח״ל מ 1999 אבל שיהיה), שם יש סוג של הנחה שיש אל או אלים.
הפיזיקה אפשרה לדוקטור לשנות את הנקודה הכביכול קבועה, אדלייד שימרה אותה מתוך אמונה פנאטית בכך שאסור לשנות את הנקודה הזאת.
זה לא כמו בסוף עונה 6 כשהפיזיקה הקריסה הכל בגלל שינוי של נקודה קבועה. בסוף עונה 4.5 דברים קורים בגלל שאנשים עושים אותם, מתוך אמונה שכך צריך להיות.
אתאיזם סוג של טוען שאין דבר כזה ״כך צריך להיות״ אבסולוטי.
Continue reading

Quote

Raggedy Man, Goodbye

ההודעה היא תגובה לשאלה: איך בבלינק הדוקטור יודע שמלאך ישלח אנשים לאותו תאריך, אבל במנהטן הוא אומר לאיימי שהוא לא יודע לאן המלאך ישלח אותה. עלתה הטענה שהוא משקר לה.

אבל אי אפשר לשלוף כל פעם את קלף ה”הדוקטור משקר”, צריך איזו סיבה סיפורית.

זו התגובה שלי:

Continue reading

Quote

כן 10, לא 10

תגובה לפוסט הבא, שמתלונן על דברים שהדוקטור של דייויד עשה, כפי שכתבתי בקבוצה בפייסבוק. קראו קודם את הפוסט בשביל להבין את ההקשר.

מה שהוא מתעצבן שם זה חלקים מהסיפור, מהעלילה. זה כמו להגיד “אני לא אוהב את אנאקין סקייווקר כי הוא הופך להיות רשע בבגרותו” – כן, אבל דארת’ ויידר מניע את כל הסיפור של מלחמת הכוכבים.

1. הרייט ג’ונס – כן, זה כל הקטע. הגלגול הזה שלו כל כך פציפיסט קיצוני שהוא לוקח את כל הרעיון של ה great and bountiful human empireS, זורק אותו לעזאזל ומביא להדחה שלה כי בשביל הפציפיסט הזה כל העושר באימפריות, כל הסכנה שבשינוי ההיסטוריה ואפילו עניין הסיכון שהסיקורקס או חברים שלהם יחזרו / ימשיכו בדרכם – כל אלו לא משתווים לכמה שמרתיח אותו הרעיון של פיצוץ ספינת הסיקורקס.

ולכן.

זה חלק מהצגת האופי של הדוקטור הזה. Continue reading

Quote

Timey Wimey Big Bang

This was my reply to a question on The Big Bang in a Facebook forum, asking if the stars didn’t exist, how humanity was still the same even though we couldn’t, for instance, develop navigation with the stars without stars.

My answer:

Time was dying. It’s like taking parts out of history, while the rest of history is kept intact (though weaker and weaker until the universe will eventually collapse as there won’t be enough history left) Continue reading