טכני

קצת על הפן הטכני פה.

אני פרילאנסרית מפתחת ווב למחייתי. מסתבר שאי אפשר להתפרנס מלקשקש הרבה על תוכנית טלויזיה! (יש שהצליחו, בערך, האמת).
זה אומר שאני מתכנתת אתרים ואפליקציות ווב.

אני כותבת את זה כי מי שבתחום יתפלא קצת לזהות שהאתר הזה די בסיסי. אני עובדת עם התקנה של וורדפרס על שרת שלי, עם תבנית-בת משלי ל Coraline של אוטומטיק. נכון לכתיבת שורות אלו יש פה מעט מאוד קוד שלי. בעיקר תיקוני CSS ומנגנון סימון הספוילרים והקישורים לפוסט המקורי.

יש שימוש בכמה תוספים, למשל אני מעדיפה להשתמש ב Types, וקשה לי בלי minify נורמלי. אני כותבת את הטקסט הזה כי יהיו אנשים שיתהו למה אם אני יכולה לבנות אתר מורכב אני לא עושה את זה. התשובה? א. אין צורך. וחבל לבזבז אנרגיה אם הכל עובד “מהקופסה” כמו שרציתי. ב. כשבונה האתר מתחזק אותו בשוטף, לפעמים חכם יותר להתחיל באפיון בסיסי ולהמשיך, בעצם, כמו דוקטור הו של שנות ה60-70: כשצריך משהו, מאלתרים אותו. כשצריך להחליף את הרטנל מאלתרים וממציאים את ההתחדשות. כשאין כסף לבנות חללית שונה כל פעם – אומרים שמנגנון ההסוואה שלה נדפק. מבחינה טכנית ככה יפעל הבלוג הזה – כשיהיה צורך אבנה דברים, ועד אז יהיה לי בסיס טוב גם בלעדיהם.

אם אתם לקוחות לעתיד שלי, אנחנו לא נעבוד ככה. בפרוייקט יש אפיון מסודר של כל מה שרוצים לעשות באתר וכל דבר נוסף דורש שינוי של האפיון. אבל אחרי שאבנה לכם אתר, אם תצטרכו עוד פיצ’ר פתאום ולא תכננתם אותו, אז כמו בבלוג הזה, אפשר ספונטנית ליצור ולהמציא.
תלוי מה, אבל לרוב אפשר.

הרפרטואר שלי כולל צד לקוח (JS, HTML, CSS), שרת (PHP, Node, some Python) וכמובן וורדפרס. נשמע מעניין? צרו קשר.

(וכן, כתבתי את הדף הזה בשביל העבודה שלי. מה רע? ממילא נכנס לדף רק מי שזה מעניין אותו)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *