פיטר פן #1

תגובה שלא פורסמה בשרשור בפייסבוק לגבי דייויד בעונה 5 (“מה אם..”) וספציפית התגובה לגבי (בסופו של דבר) סצינת הנשיקה.
יהיו עוד דבר/ים בנושא פיטר פן, אפשר למצוא אותם בתגית המתאימה.

יש שם משחק שלם עם זה. מופאט משתמש במודל התבגרות “קלאסי” של ינקות-ילדות-בגרות-נישואין-הורות לאורך הסדרה, וזה מה שקורה לאיימי.
ההתבגרות של הדוקטור יותר אנמית: הוא “נולד” לתוך סיפור הפיטר פן הזה (והרי גם פיטר פן הוא ילד) מתעקש עליו, ועל הקטע של לא להתבגר: מלהתפלא על העובדה שאיימי ורורי שכבו (a good man goes to war) ללהלחץ כשלאיימי יש קמט מסכן או משקפי קריאה. זה בגלל ההחמצה של סיפור הפיטר פן בכך שהוא איחר לה ב 12 שנה. וזה מה שהיה שונה לו דייויד היה שם.

איימי מצידה מקפיאה את ההתבגרות שלה ב12 השנה האלה (רורי הוא “בערך חבר” כי היא לא מוכנה להתחייב לשלב הבא, מה שהשתנה אחרי שהדוקטור חזר ליום) ממשיכה איתה לנישואין ואז עוברת רגרסיה (I grew up / don’t worry, we’ll soon fix that, הטיולים בפיג’מה..)

מבחינת היחסים ביניהם הם מתחילים כשהגיל המנטלי שלו שווה לכרונולוגי שלה, אבל קטן מהתפקוד שלה בעולם. בפרק הבא יש קצת היפוכים, הוא מתחיל כמורה שלה והוא נגמר כשהם שווים. (ואני עוד צריכה לעבור על הבאים שוב בעין ביקורתית)

בקטע של הנשיקה הגיל שלה בשני מקומות בו זמנית (וונדי מפיטר פן / אישה שעומדת להתחתן) ושלו עדיין ילד (לא מבין את הרמזים וכו’) וזה מה שהופך את הסצנה ליותר מנשיקה – ואגב, בכפיה, זו תקיפה מינית מצד איימי :/ – אלא להתנגשות פיזית בין הגילאים שלהם שמיד אחריה היפוך חד ביחס ביניהם, כשהוא הופך להיות המבוגר האחראי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *