כמה מילים לזכות ולחובת “נצחון הדאלקים”

(כן, אני אשתדל להשתמש בשמות עבריים. כי ככה. כי אם תרגום פשוט ולא מאולץ נשמע צורם סימן שאנחנו צריכים להתרגל אליו. כי עברית זאת השפה שלנו ואנחנו מתייחסים אליה כאל נחותה וזה לא בסדר)

בפורום בתפוז מתקיים משחק “החוליה החלשה” שבו אנחנו מתמקדים בעונה וכל פעם “מעיפים” את הפרק שהכי פחות אהבנו בה עד שנגיע למנצח הסופי. אחרי עונה 4 בלתי-אפשרית (דונה!) הגענו לעונה 5, וכמובן שצצו כל הקיטורים שכל העונה או הרבה ממנה לא טוב. וזה פשוט לא נכון, אנשים מסתכלים עליה ב”משקפיים” אחרים ומתעקשים לאהוב פחות כדי לאהוב את דייויד יותר. כלומר, כן, יש בה פרקים פחות טובים, אבל פרופורציות קצת..

אישית התחלתי לצפות בצורה נורמלית מעונה 5, לכן הזוית הזאת.

אז כשאעיף פרקים במשחק של עונה 5 אתן גם נימוקים. כבונוס, אם יעיפו פרק שלא בחרתי הם יפספסו את הנימוק שלי אליו 😛

יופי, יצאה לי הקדמה יותר ארוכה מהציטוט. הפעם בחרתי להעיף את נצחון הדאלקים כי:

דאלקים, בעיקר בגלל סצינת הסיום המיותרת. הפרק חביב+-, עם קטעים כמו would-you-care-for-some-tea וההזדמנות של הדוקטור לכעוס – כי הכעס מראה כל כך הרבה ממנו – כשהדאלק עושה לו טרולינג. הרעיון של אדם שהוא רובוט עם זכרונות מושתלים נחמד אבל לעוס במד”ב, אז זה תלוי איך מציגים את זה וכאן הפרק קצת בעייתי כי הוא מניח שזה יפתיע אותנו.

אבל בעיקר בעייתי הקטע שמציג את הדאלקים – תצוגת האופנה הזאת שהורסת את הסיספונד – וההדים שהקטע הזה עשה. זה לא רק שהדאלקים החדשים לא משהו, זה איך שמציגים אותם, שזה מאוד גאטיסי – הוא כאילו בונה על מה ילדים יגידו בגן השעשועים שהוא “אוווווו מגניייב תראו דאלק” ולא על הצד האמנותי ספרותי מושקע. הסצנה הזאת היא לגמרי “אוווו ותראו את הפומפות שלהם”. יש דרכים אחרות להציג את הדאלקים החדשים, ואולי אם היו מיישמים אותן בפרק לא היה כל כך הרבה אנטי למה שהוא בעצם רק שינוי קוסמטי.
ואין שום עומק בפרק, רק סדרת אירועים, וזאת עיקר הסיבה שאני לא אוהבת פרקים שלו.

תוספת –
ועכשיו ראיתי שוב את הפרק והוא באמת לא רע. פחות טוב מהאחרים, לכן אני בעד להעיף אותו, אבל עדיין.
jammie dodgers! (but i was promised tea!)

נ.ב. אמרתי יותר מדי לחובתו ופחות מדי לזכותו, אבל לפחות מיקדתי את אותה חובה. להבא אנסה להיות יותר חיובית. הבא – בחירתה של איימי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *