Quote

עונה 5 ו-7, סתם מחשבות

עקב הבלוגים מהקישור בשרשור השני [עריכה: בלוג1 בלוג2], שמנתחים את הסדרה.. אולי זה כתוב גם בהם, לא קראתי עד הסוף. אבל רק עכשיו קלטתי שיש הקבלה בין הפרק הראשון והאחרון של עונה 5 במובן הזה. בפרק הראשון יש כביכול ערבוב בין סיפור מטא (הצגת הדוקטור ואיימי) וסיפור חייזר du jour. השילוב הזה היה לי מוזר.
כאילו כן, אפשר לדבר על זה שהדוקטור שינה צורה בהתחדשות ואסיר אפס משנה צורה להנאתו, אבל..

ועכשיו קלטתי את ההקבלה. בפרק האחרון הדוקטור הוא אסיר. (אגב, איש משוגע בתיבה, הפנדוריקה) הוא משתחרר בעזרת סדק שלא היה אמור להיות שם (הפרדוקס האונתולוגי עם רורי). והקונפליקט נפתר על ידי הסגרתו אל מעבר לסדק – האסיר-דוקטור יעזוב את מגורי בני האדם, או שמגורי בני האדם ישרפו-ימחקו. הם גם משתמשים ב evacuate, לא leave או surrender, אבל בריטים, לכו תדעו.גם השם אסיר אפס היה לי מוזר, הרי זה בכוונה אפס. מתחילים לספור מ1, חוץ מבמחשבים ולא נראה לי שהוא איבר במערך. אז למה אפס? חוץ ממה שמשתמשים בזה בפרק? לי זה מזכיר חולה אפס, שזה החולה הראשון במגפה שמדביק את כולם. לא יודעת מה להוציא מזה, או שזה לא מתאים או שבעתיד יהיה עם זה משהו. יש מצב שאני סתם מחפשת בכיוונים לא רלוונטיים אבל זה משהו לפחות.
ומה הדרך של אסיר אפס בפרק 1 ושל הדוקטור בפרק 13 להתגשם בצורה היעילה ביותר?
דרך הזכרונות ש”נשמרו” לאיימי דרך הסדק.

-=-=-=-=-

משם דרך עניין הקופסה שהיא הפנדוריקה חשבתי, ורציתי לשתף אם לא כבר שיתפתי, בעניין הקופסאות. תחשדו כל פעם שיש משהו מלבני. הטארדיס היא בית לדוקטור, הפנדוריקה כלא, אבל בשניהם הוא איש משוגע בתיבה/קופסה. ובעונה 7 פרק 4 נתקלנו בהרבה קופסאות קטנות שבעצם הוציאו מהדוקטור טירוף מסוג אחר – איש משוגע מחוץ לקופסה. גם מחוץ להן וגם מחוץ לטארדיס הוא מחרפן את עצמו כשהוא בקופסה שהיא בית.

מה שכן, זה לעומת קלרה, שלפחות הפרק הראשון שלה היה מלא מעגלים. עין עגולה יוצאת מראשים של אנשים, שמביאה את השלישיה שלנו לחדר עגול שמחוצה לו חלליות עגולות. נפתח שם פתח עגול שמעלה אותם לתוך אולם עגול שבו עומדים במעגלים דאלקים  עם ראשים עגולים וכדורים. אבל זה לא רק זה, גם הכלא של אוזווין עגול, עם דלת עגולה, מסך עגול שהוא בעצם עין דאלק עגולה, וכלא הדאלק שלה שוכן בתוך חדר עגול. ואלו לא כל המעגלים, רק העיקריים – תספרו בפרק, אני רק מציעה לא לעשות משחק שתייה סביב מעגלים שם או שלא תשרדו עשר דקות. (אגב, אאל”ט הזכרתי את זה כבר בסיכום הראשון)
(מרגיז שכל פעם שאני רואה את הפרק – עכשיו לרפרנס – אני נזכרת איך ספיילרו לי אותו אחרי כל המאמצים של ההפקה לשמור על ג’נה בסוד כל פעם שאני מפעילה את ההתחלה זה כזה “אההה, זה הקטע שבו הייתי אמורה להיות ממש מופתעת ושמחה! … אם רק לא הייתי מגיעה לפרק מאוכזבת וזועמת ובלי חשק לראות אותו כבר)
חיפשתי בפרק 4 עוד קוביות בשביל שיאזנו את זה ולא היו. היו המחומשים במקום הפה של החייזרים המיותרים אבל זה לא זה.

האמת שהדוקטור בתיבה וקלרה בכדור מתאימים לסוף הפרק האחרון עם העתיד האינסופי, אבל כאן נראה לי שזה לא מכוון אלא שסתם חיפשתי בכוח. למעגל יש אינסוף פינות. מעניין אם יהיה עם זה משהו. חבל שהבלוגים ההם הפסיקו לנתח פרקים.

וגם:

הסתכלתי קצת בסאונדטרק (עקב אירוע דוקטור הו שיהיה בקרוב, אהמ אהמ, למי שלא ראה http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=168538032 ) ובתחילת עונה 6 יש שיר another perfect prison, יענו משווים בין הפנדוריקה ובין הכלא שהאמריקאים בנו סביבו.אז חיפשתי עוד התאמות של כלא וכליאות. ואפשר להגיד שבסוף עונה 6 הוא היה (אם כי לא כלוא, אבל גם בתחילת עונה 6 היתה לו הטארדיס בפנים) בתוך גוף שלא היה האני האמיתי שלו, ובתחילת עונה 7 אוזווין היתה בתוך גוף שהוא לא האני האמיתי שלה.

בכוונה? לא בכוונה? לא יודעת. עוד כליאות שיש שאפשר לחבר למשהו ואין לי מושג איך זה סטורמקייג’, הכלא של רורי בפרק של המלאכים (winter quay), אפשר להגיד שבפרק 4 להיות בחוץ היה בשבילו כלא, המבנה של הפרק האחרון היה להם כלא (עד שהצליחו לצאת ולהכנס עם אופנוע), המוסד של הדאלקים () היה להם כלא כי הם לא יכולים לצאת עד שיצליחו להוריד את המגנים, אבל כל אלו גם לא ברור אם הם בכלל חלקים בפאזל (כי היי, כליאה זו סתם דרך טובה להניע עלילה בעולם סיפורי שבו הכל אפשרי) ואם כן לאן הם מתאימים.

ונחמד לשמוע את הפסקול ולשייך לאן הקטעים מתאימים (אם כי זה גם מאוד קשה, אז לרוב אני לא טורחת ולוקחת רק טרקים שיזהו)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *