מלחמה קרה – אוסף מחשבות

אני לא ממש אוהבת פרקים של גאטיס וזה היה פרק ממוצע++ שלו, אבל ממוצע– ממה שאני מצפה מהתוכנית. יש לו עוד פרק בהמשך העונה, אני לא מבינה מה הם כולם מתלהבים ממנו. הפעם הוא לא הלך לפי התבנית הרגילה שלו של “אני אשכנע את כולם שהכל בסדר וזה סיפור על סתם יום נחמד בגן השעשועים. היי, קורה משהו! הגיבורים שלנו חוקרים. מה שחשבנו הוא לא מה שציפינו! מביסים את המפלצת. הכל טוב.” זה פחות או יותר המבנה של unquiet dead ו night terrors אז לזכות הפרק הוא לא הלך לפי התבנית הזאת.

הוא פשוט השמיט חלקים בה.

אני מרוצה שהם לא השתמשו במראה הישן של לוחמי הקרח יותר מדי, כי הוא לא “עובר מסך” בשנות ה2000.

סוניק עם הגדרות אדומות! מה הן עושות לעומת הרגילות? והאם זו התקדמות לכיוון הסוניק של ריבר שיש לו הגדרות אדומות? (או שזו בכלל סתם התאורה? לא נראה לי)

מה זאת הברבי הזאת?

למה השירה של קלרה עזרה? וכל הזמן חיכיתי לראות אם היא תשיר – וכשהיא תשיר – האם הם ישמעו אותה שרה ברוסית? (האם הטארדיס תתרגם גם אותה?)

היה נחמד אם הדוקטור היה מסביר בהתחלה מה קרה לטארדיס (מכיוון שזה לא חיוני לעלילה חוץ מתירוץ להעלים אותה) כי כל הזמן זה נשאר משהו חשוד כזה in the back of my head וזאת סתם הסחה.

אני אוהבת את קלרה. נורא אוהבת את קלרה. היא נהדרת וג’נה מעבירה כל פיפס שצריך בצורה נהדרת. צריך לשים גם את הפנים שלה בפתיח של התוכנית, היא כל כך חשובה ואה כן, נהדרת.

היו יכולים להשתמש יותר ברעיון של מלחמה קרה נגד לוחם/י הקרח. אפשר איכשהו לעקם את הפרק או חלקו לכדי הסבר כזה, אבל זה ממש לא קרה. בפרק בשם מלחמה קרה אפשר לצפות או שתהיה מלחמה קרה או שזאת תהיה איזו דרך מחוכמת לגרום לנו לא לנחש מה יקרה (ע”ע פעמוני סנט ג’ון / בואו נהרוג את היטלר / אשתו של הדוקטור) אבל לא סתם “הא הא, היתה ברקע בעולם מלחמה קרה, וגם קרח זה קר”.

(הם הסבירו מה הקשר לקרח בכלל?)

יש משהו נורא חינני בקטע שקלרה מדברת על רוסית והדוקטור אומר לה שהטארדיס מתרגמת. לא יודעת להגיד מה. קלרה נהדרת.

לא הבנתי אם ההוא שומע רק מוזיקה אמריקאיתמערבית בכוונה.

ובכל מקרה אין מצב שמישהו יאמין שמישהו אחר נוסע בזמן סתם ככה, ובטח שלא אח”כ ישכחו כולם מזה חוץ מאחד בשיחת חולין.

למה הטארדיס תרגמה לנו את המילים שנאמרו ולא המילים על הקיר? אבל זאת סתם קטנוניות..

(תוספת מתגובה שלי באותו שרשור בנוגע להלם שג’נה חטפה כשראתה את הגופות והצד של גאטיס בזה)

אני חושבת שהרבה מזה מגיע מג’נה. יש דרכים שונות לגמרי להביע את מה שהיא הביעה, ושחקנית יכולה בצורה נורא פלסטיקית להסתכל על גופות, לפעור פה בבהלה ואז להגיד “אמג זה היה נורא”. אותו טקסט מהתסריט בפרק הזה בדיוק אפשר – וצפוי – וקל – להעביר בצורה מאוד יבשה כי זאת תגובה סטנדרטית בסיפורים כאלה. אני חושבת שהמשחק של ג’נה עשה את ההבדל והתסריט נתן לה את ההזדמנות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *