Quote

תאוריות מטופשות – עד כה

השם של הדוקטור

בשדות טרנזלור, בסתיו 2011 (הלא הוא fall of the 11th), במקום התאוריה האמיתית שלי*, הדוקטור יודיע לכולם את שמו –
והשם שלו זה Who.
וזאת תהיה הדרך של מופאט להתנקם בכל המעריצים שכל הזמן מתקנים אנשים שקוראים לו “דוקטור הו” (“לא קוראים לו דוקטור הו, זה השם של התוכנית, קוראים לו הדוקטור”)

רורי (הומצאה לפני ש 7X05 שודר)

Rory the Romana.
למי שלא מכיר, רומאנה היתה אדונית זמן בסדרה הישנה. אז התסריט המופרך שלי לפרק 5 היה שהוא מת, ומתחדש בתור רומאנה. ואז איימי אומרת לו
“I’m not sure if this sentence has ever been used so completely accurately before but, you’re just not the man I fell in love with.”
(מתוך Doctor Who and the Curse of the Fatal Death של מופאט)

הסיפור של אוזווין

(זו תאוריה מלפני פרק חג המולד) (מה שיפה בתאוריות מטופשות זה שהן אפשריות באותה מידה גם אם אח”כ פרקים מראים אחרת…)

עם אוזווין בחדר היו גם מלאך בוכה. וסיילנט. והמון ננוגנים, מן הסתם.
בגלל הסיילנט הדוקטור לא זוכר את כל הסיפור ובטוח שהיא סתם מתה. המלאך היה נורא רעב, ועם כל האור הזה והסיילנט הוא לא היה יכול לאכול, אז ברגע שהאור נכבה לרגע מהפיצוצים הוא מתנפל על אוזווין וכמה ננוגנים מסכנים שהיו בדרך, ושולח אותם לאנגליה הויקטוריאנית. הננוגנים מטבעם מרפאים – גורמים ליצורים חיים להיות דומים לסביבה הבריאה שלהם, ויש להם זכרון איך היא היתה לפני ההמרה. הם רואים שיותר בריא לה להיות בן אדם, והופכים אותה לקלרה.

תאוריה מטופשת (?) – סוף עונה 6

סימן השאלה זה כי הייתי רוצה לראות משהו כזה בפרק! אבל היא מופרכת מדי בשביל שישתמשו בה. ועדיין.

יש לי ביקורות על הפרק מזווית פמיניסטית ומזה שהפתרון הוא יותר מדי דאוס אקס מאכינה (מופאט העיר מתישהו שזה נכון גם ברמה המילולית..) אז בשביל לפתור די הרבה מהן נשנה את הסוף. התאוריה הזאת לא שלמה, צריך להסביר עדיין מה הוא לוחש לריבר על הגג כי אין טסלקטה..

ה”אסטרונאוט” יורה בו, והוא מת על אמת. כמו שקנטון אמר.
ואיימי בוכה וריבר יורה באסטרונאוט וזה לא עושה כלום.. הם מניחים את הדוקטור לקבורה על הסירה..
ואז ברגע של ייאוש איימי רצה אליו, מתחילה לזהור, ובזווית צילום זהה לזו מאמצע העונה נותנת לו את שאר ההתחדשויות שלה.
מאיפה יש לה התחדשויות, אתם תוהים?
היא הבת של ריבר.

כן, גם וגם.
וככה הם היו משאירים אותנו את הכמעט שנה שחיכינו לעונה 7, כי צריך לפתור כל שאלה בשאלה גדולה יותר (ע”פ מופאט..) וכי ככה יהיה לנו מה לעשות בזמן שאנחנו מחכים, כמו עם אמצע עונה 6… לעכל.
זה אפשרי אם מניחים קווי זמן אישיים (כל פעם שאומרים שמשהו קורה שואלים “בקו הזמן של מי?”, ואז אין סתירה. זה גם פותר פרדוקסי סבא למיניהם) או פשוט מניחים שאין בהכרח קשר בין סיבה לתוצאה (וויבלי וובלי), שלא לכל דבר יש משהו שהוביל אליו בהכרח, אלא אולי היה משהו כזה ואז הזמן נכתב מחדש ועכשיו אין. כמו שקרה בפרקים אחרים.
וחוץ מזה נראה לי שהיה יכול להיות משעשע אם לגלות שבחורה צעירה היא בת של מישהי מבוגרת ממנה יהיה יותר mindfuck מלגלות שהמבוגרת היא הבת של הצעירה 🙂 וגם לגרום לנו להיות בהלם מאותו דבר פעמיים זה טריק נחמד.

כולם כועסים עליי כשאני מעלה את זה 😛

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *